חיפוש באתר

מ.ת.ת - מרחב תרפיה ותרבות

מ.ת.ת, מרחב תרפיה ותרבות, היא יחידה חדשנית לתרפיה באמנות, הראשונה מסוגה בארץ. היחידה, שנפתחה ב-2106, מפעילה תכניות טיפוליות באמנות המתקיימות בין כתלי מוזאון אשדוד לאמנות. המפגשים הטיפוליים נערכים בסביבה חיה ושוקקת פעילות תרבותית-אמנותית, המהווה נדבך מרכזי ומשמעותי בקהילה ומסייעת ביצירת תחושת השתייכות. אנו שואפים להנגיש את עולם התרבות והאמנות לכלל האוכלוסייה. המפגשים כוללים עבודה מעשית באמנות לצד צפייה ולאחריה שיחה מונחית בתערוכות המרתקות המוצגות במוזיאון האמנות.

במ.ת.ת אנו מקפידים לעבוד בקבוצות אינטימיות, תוך בדיקת התאמתם של המשתתפים ושימת לב לצרכיהם. העבודה בקבוצות קטנות משלבת באופן מיטבי תהליך אישי עם היתרונות של קבוצה, מה שמאפשר שיקוף וטיפוח מיומנויות חברתיות. הליווי המקצועי נעשה באופן שמצמיח, מחזק ומתקף תחושות ערך עצמי בתוך קבוצה, בד בבד עם התפתחות יכולות של קבלה ונתינה תוך הכרה בערכם של אחרים.

המטפלים במ.ת.ת הנם אנשי מקצוע מעולים, בעלי ידע נרחב בטיפול, באמנות ובטכניקות עבודה. המטפלים מתאימים את התכניות לצרכי המשתתפים ומסייעים להם לבחור את "כלי העבודה" המתאימים לתהליך האישי והקבוצתי בו הם מצויים. המשתתפים מוזמנים לעבור באמצעות שפת האמנות תהליכים משמעותיים ונראים לעין של התמודדות, צמיחה והתחזקות.

 

מה אנו מציעים?

 טיפולים פרטניים וקבוצתיים מתקיימים לאורך תקופה של ארבעה חודשים ומעלה. אנו מציעים תכניות טיפול מותאמות למוסדות או ליחידים ומקימים קבוצות חדשות במקרה הצורך.

 השתלמויות במ.ת.ת לצוותי חינוך וטיפול: מודל ייחודי המקנה כלים להתבוננות, לחשיבה ולעבודה. ההשתלמויות כוללות לימוד של טכניקות עבודה באמנות והכרות עם תולדות האמנות, דרך צפייה במצגות ושיחי גלריה בתערוכות המוזיאון.

 פעילויות קצרות מועד מותאמות ומונגשות. אנו מזמינים אתכם, אנשי מקצוע העובדים עם בעלי צרכים מיוחדים, לפנות אלינו. יחד נוכל לבנות לקבוצות שאיתן אתם עובדים פעילות ייעודית שתסייע בקידום המשתתפים.

 

 קייטנות לילדים בעלי צרכים מיוחדים מתקיימות בקיץ וכוללות שילוב אמנויות. הפעילויות מונחות על-ידי צוות מקצועי בעל ניסיון עשיר בעבודה עם ילדים המתמודדים עם הפרעות תקשורת.

 

דיאד-ארט - זמן אמנות ואיכות להורים ולילדים

העידן התזזיתי שבו אנו חיים יוצר קונפליקטים עם ילדינו, בואו נניח לרגע את היומיום בצד וניצור לנו אי של שקט עמם.

אם אתם מעוניינים לשכלל את הדיאלוג עם ילדיכם, למצוא את נקודות ההנאה המשותפות, להתמודד עם קונפליקטים ולחזק את הקשר, הנכם מוזמנים להשתתף בקבוצת טיפול דיאדית באמנות. 

דיאד-ארט הינה שיטת טיפול יצירתית המשתמשת בעשיית אמנות ובצפייה באמנות ככלים לעבודה משותפת על קשר. הקבוצה מיועדת לזוגות של הורה וילד בגילאי 8-11.  נעבוד באמצעות יצירה, ביקור בתערוכות, משחק ושיחה קבוצתית מונחית. 

מנחה: ענת עין-דור, מטפלת באמנות (MA), אמנית בחומר ובמילים, מרצה ומנחת סדנאות. 

יום ב' | 17:00-18:30 | מפגש ראשון 27.11 | 19 מפגשים מתוכם שלושה מפגשים פרטניים

לפרטים נוספים והרשמה: ליאור שור, 08-9568266 , 08-8545180

 

היומן הויזואלי - מסע מרתק ומעצים של יצירת אמנות אישית

בואי לעבוד בשיטת אמנות המאפשרת חיבור לתשוקה, לשמחת חיים ולאמנית שבך.

היומן הויזואלי הוא מחברת אישית בה תוכלי להתבטא באמצעות צבעים, דימויים ומילים, להעלות רעיונות ומחשבות, תוך התבוננות פנימה.

טכניקות העבודה המגוונות שנלמד, ישמשו ליצירת אינספור דפי יומן חדשים ומרהיבים. כל משתתפת תכין לעצמה יומן משלה בשפה האמנותית שתפתח. 

קורס הבסיס מונה 8 מפגשים.  

מנחה: בתיה בובר – מטפלת בתנועה (MA) ומנחת קבוצות בשיטת "יומן המסע הויזואלי" שפיתחה רקפת הדר.

ימי ד' | 9:30-12:30 | מפגש ראשון 22.11.17 | 8 מפגשים

לפרטים והרשמה: 08-8545180, 08-9568285   

 

   

לפרטים נוספים: ליאור שור | matatashdod@gmail.com 08-9568266